בניית מרחב מוגן במפעל, היום זה אפשרי


בניית ממד היא חלק חשוב ביותר מבנייה של כל דירה שהיא. התקנים הקיימים הים בארץ מחייבים בנייה של ממד בכל דירה ודירה, על מנת לוודא שלכל אחד מן הדיירים בכל בניין בארץ ישנו מקום מוגן שבו יוכל להסתתר במקרים של סכנות שונות, החל בפגיעות של טילים וכדומה, ועד למצבים של רעידות אדמה, למשל. בניית ממד אשר נעשית ביחד עם בניית הבניין כולו, היא פשוטה וכיום גם מובנת מאליה.

אולם מה יעשו הבניינים הישנים בארץ, שנבנו לפני שנכנסו התקנות המחייבות בנייה של ממד? האם לדיירים בדירות אלה לא יהיה מרחב מוגן שבו יוכלו להסתתר מן הסכנות השונות? ובכן, ניתן לבנות ממד גם בדירה קיימת. אולם, מרבית האנשים נמנעים מבנייה של ממד באופן נפרד. ומדוע? משום שבנייה של ממד כרוכה בעבודות בנייה מרובות, כלומר המקום שבו בונים את הממד הופך לאתר בנייה לכל דבר. אנשים רבים חולמים על אפשרות לבנות את הממד במפעל, ולהביא אותו כשהוא שלם אל הבניין.

בניית ממד במפעל, היום זה אפשרי

זה אינו דמיון מפותח! כיום אכן ישנה אפשרות כזו. ניתן לבנות חדר ביטחון במפעל המיועד לכך, ולאחר סיום הבנייה להוביל אותו אל המקום המתאים ולהתקין אותו באמצעות חיבור לאדמה. בניית ממד במפעל חוסכת את הלכלוך, הבלגן והרעש שיוצרת הבנייה, ומאפשרת הרכבה מהירה ונקייה של הממד במקום, כדי שלכל מבנה יהיה מרחב מוגן תקין ויעיל.

מספר חברות מציעות כיום שירות של בניית ממד במפעל. הממד נבנה בדיוק באותו אופן כאילו נבנה באתר עצמו – יוצרים מסגרת, ברזלים ויסודות, ויוצקים עליהם את הבטון שממנו מורכב הממד. לאחר כל עבודות הגמר מובילים את הממד ליעדו, ומתקינים אותו בקלות ובנוחות.

התקנים הישראליים מחייבים כל דירה ומבנה בבנייה של ממ"ד – מרחב מוגן דירתי, אשר יהיה מוגן מפני רעידות אדמה, כמו גם מפני טילים ואיומים אחרים. בניית ממד בבניינים חדשים נעשית כחלק מן הבנייה כולה, אולם בניינים ישנים רבים מאד אינם מכילים ממד, וחשוב מאד לדאוג להוספה שלו.

בניית ממד

בניה של ממד בבניין או בדירה היא עניין מורכב במיוחד. המקום כולו הופך לאתר בנייה לכל דבר, משום שיש צורך בכל עבודות הבניה המוכרות, שכן הממ"ד עשוי כולו מבטון.
לכן, תהליך הבנייה של ממד בדירה הוא ארוך, מסובך ומסורבל. אולם כיום, ישנה אפשרות חילופית, אשר מאפשרת הוספה של ממד לכל מבנה קיים, מבלי ליצור אתר בנייה, לכלוך, רעש ובלגן.

הוספת ממד נייד

האופציה הזו היא התקנת ממד נייד. ממד נייד, כשמו כן הוא, מבנה ממוגן אשר ניתן לניוד ולהובלה ממקום למקום. ממד נייד נבנה במפעל המיועד לכך, ורק לאחר סיום הבנייה שלו, הוא מובל אל הדירה או המבנה שבו הוא אמור להיות ממוקם. כל שנותר הוא להתקין את המבנה ולחבר אותו אל הקרקע, והמבנה קיבל ממד חדש וממוגן.

ממד נייד למיגון מושלם

לבנייה של ממד נייד ישנם יתרונות רבים. כאמור, ממד נייד חוסך הרבה מאד רעש, לכלוך ובלגן של בנייה – ההתקנה נעשית בתוך שעות ספורות, ונחסכים ימים רבים של בסל מן הבנייה. בנוסף, הנוחות והקלות שבהתקנה של ממד נייד מעודדת אנשים רבים להתקין ממד נייד בביתם, מה שמוביל לכך שהרבה יותר דירות כיום מכילות ממד מבעבר.

האיום של הסכנות השונות לא תמיד נראה מוחשי עד כדי השקעה – לא רק של כסף אלא בעיקר של מאמצים וסבל – אולם בעזרת ממד נייד, התהליך הופך לפשוט כל כך, עד שיותר ויותר אנשים משקיעים בו ויוצרים לעצמם הגנה מרבית.

מקור התמונה : אתר מפלסים

 
עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2016-03-21 09:53:34

היי! אני יודע שכבר עבר ראש השנה אבל אני רוצה להמליץ לך חברת שירות פולישת גם אני עבדתי איתם.http://polish-hamavrik.co.il/פוליש-לרצפה


עודכן לאחרונה - 2014-09-21 08:10:56

אני חושבת שצריך לגרד את הצבע עם שפכטל, לשייף ולצבוע מחדש.. לא חייב להחליף שלהבניות אם הן תקינות..


עודכן לאחרונה - 2014-09-19 02:57:24

מסתורי כביסה הם בין המקומות שיונים הכי אוהבים. אתה צריך להתקין דוקרנים על המעקות או להתקין רשת פלסטיק לחיפוי המרפסת. קרא עוד על הרחקת יונים - http://metaknim.com/index.php?n=4577


עודכן לאחרונה - 2014-09-19 02:53:29

למה החלטת דווקא על פוליש אקרילי? את צריכה לעשות פוליש ווקס או קריסטל שיתן לרצפה שכבת ברק קריסטלי. צרי קשר וניתן לך הצעת מחיר טובה


עודכן לאחרונה - 2014-09-17 18:37:01

יש פה באתר מדריך מתאים בדיוק בשבילך - http://metaknim.com/index.php?n=3820