מתכננים לבנות דק? כך תבחרו חומרים


רבים נוטים לחשוב כי בניית דקים מעץ היא הוצאה גדולה ושעבוד אינסופי, אך ישנם יתרונות רבים בבניית דק.

בניית דק בגינה פרטית למשל, עוזרת לחסוך בהוצאות השוטפות, משטח הדק למעשה מחליף או מצמצם משטח הדשא. כך אנו בעצם חוסכים בהשקיה ומבזבזים פחות מים. בחודשי הקיץ החמים, בדרך כלל משקים רבות את הגינה, פעולה אשר הדק אינו מצריך.
כמו כן, הקמת דק בגינה מוסיפה חן ומקנה אווירה נעימה בחוץ, מוסיפה אסתיטקה ואלגנטיות למראהו הכללי של הבית שלנו, ומספקת משטח שנעים לדרוך ולהלך עליו.

סוג העץ הינו מרכיב מרכזי וחשוב בתכנון ובבניית דקים. את משטחי הדק ניתן לבנות בגוונים שונים ומסוגי עץ שונים, בניתם משתנה בהתאם לסוג העץ וצפיפותו ובהתאם למבנה הגינה או הבית.
לא כל סוגי העץ מתאימים לאקלים הישראלי, לכן בישראל קיימים מספר עצים עמידים וידועים שנעשה בהם שימוש נרחב בתחום הבניה מעץ. הנפוץ מבניהם הוא עץ האורן, אשר עובר חיטוי מיוחד ששומר על לוחות העץ מעובש ומחזק אותם נגד מזיקים שונים. בעץ האורן משתמשים הרבה לבניית דקים ולבנייה בעץ בכלל.

עץ האורן נחשב לעץ רך ביחס לעצים האחרים שהגיעו לישראל מהאיזורים הטרופיים ואשר נחשבים קשים, חזקים ועמידים (כמו איפאה,קמרו ואירוקו) אך הוא נפוץ יותר בעקבות קלות העבודה שהוא מאפשר בהיותו רך וכן בעקבות ההפרש העצום במחירים.

לעץ האיפאה עמידות גבוהה משמעותית מעץ האורן, עם זאת, מחיר העץ יקר פי 2 וזמן העבודה ארוך פי 2 בגלל הקושי שבעיבודו.
למרות שעץ האיפאה עמיד יותר מעץ האורן, את שני סוגי העצים צריך לצבוע אחת לשנה.

 
עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2016-03-21 09:53:34

היי! אני יודע שכבר עבר ראש השנה אבל אני רוצה להמליץ לך חברת שירות פולישת גם אני עבדתי איתם.http://polish-hamavrik.co.il/פוליש-לרצפה


עודכן לאחרונה - 2014-09-21 08:10:56

אני חושבת שצריך לגרד את הצבע עם שפכטל, לשייף ולצבוע מחדש.. לא חייב להחליף שלהבניות אם הן תקינות..


עודכן לאחרונה - 2014-09-19 02:57:24

מסתורי כביסה הם בין המקומות שיונים הכי אוהבים. אתה צריך להתקין דוקרנים על המעקות או להתקין רשת פלסטיק לחיפוי המרפסת. קרא עוד על הרחקת יונים - http://metaknim.com/index.php?n=4577


עודכן לאחרונה - 2014-09-19 02:53:29

למה החלטת דווקא על פוליש אקרילי? את צריכה לעשות פוליש ווקס או קריסטל שיתן לרצפה שכבת ברק קריסטלי. צרי קשר וניתן לך הצעת מחיר טובה


עודכן לאחרונה - 2014-09-17 18:37:01

יש פה באתר מדריך מתאים בדיוק בשבילך - http://metaknim.com/index.php?n=3820