איך לנקות דירה משופצת


סיימתם לשפץ והבנתם שהניקיון יותר מייגע מהשיפוץ? מדריך פשוט זה יעזור לכם לתכנן את תהליך הניקיון, לסיים את העבודה בזריזות ולהכנס לבית נקי.

הדבר החשוב ביותר בתכנון הניקיון הוא לכתוב את כל מה שצריך לנקות לפי הסדר.

ניקוי החלקים לפי הסדר יחסוך עבודה כפולה.

רשימת הניקיון הבאה מתאימה כמעט לכל בית, אפשר להשמיט את החלקים הדרושים או להוסיף חלקים למקומם.

  1. תקרה - גם אם התקרה עברה צביעה וגם אם לא, מומלץ לנקות אותה באמצעות שואב אבק. בדרך כלל אחרי שיפוץ, התקרה מלאה באבק שירד אחרכך לכל הבית אם לא ננקה אותו. כשצובעים תקרה בדרך כלל צובעים גם את הקירות. נעבור גם על הקירות עם שואב אבק.

  2. חלונות ותריסים - התריסים, החלונות ובמיוחד הרשתות צוברים כמויות גדולות של אבק שנכנס הביתה עם כל משב רוח קטן, לכן חשוב לנקותם כראוי. ראה מדריך לניקוי חלונות ומדריך לניקוי תריסים.

  3. מעקות - במידה וקיימים מעקות בבית, זה הזמן לנקות אותם מכל הלכלוך שאגרו בזמן השיפוץ.

  4. מרצפות - במידה והשיפוץ כלל ריצוף חדש מתחילים לנקות את הלכלוך הגדול כמו כתמי צבע ובטון, אחרכך עוברים עם סחבה ומנקים את שאריות הלכלוך, במידה והמרצפות ישנות, מומלץ ללטש אותן.

  5. מקלחת - את ניקיון המקלחת נחלק לארבעה שלבים, תחילה ננקה את הקרמיקה, את המראה ואת הכלים הסניטרים, אחרכך ננקה את המקלחון ואת האסלה. בסוף ננקה את הרצפה בעזרת אקונומיקה וסמרטוט.

  6. מטבח - את ניקיון המטבח נתחיל מהארונות, במידה והארונות מלאים יש להוציא הכל החוצה, לנקות ואז לסדר כמו שצריך. כשהארונות נקיים נמשיך בניקוי הקרמיקה והכלים הסניטרים, לבסוף ננקה את כל המכשירים החשמליים.

תהליך ניקיון הבית עשוי להיות מפרך גם אם הוא מתוכנן היטב. לכן לפני שמתחילים מומלץ לשקול הזמנת חברת פוליש המתמחה בניקיון בתים אחרי שיפוץ, הניסיון והכלים של חברת ניקיון הופכים את העבודה למהירה משמעותית ומן הסתם גם יותר טובה.

 
עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2016-03-21 09:53:34

היי! אני יודע שכבר עבר ראש השנה אבל אני רוצה להמליץ לך חברת שירות פולישת גם אני עבדתי איתם.http://polish-hamavrik.co.il/פוליש-לרצפה


עודכן לאחרונה - 2014-09-21 08:10:56

אני חושבת שצריך לגרד את הצבע עם שפכטל, לשייף ולצבוע מחדש.. לא חייב להחליף שלהבניות אם הן תקינות..


עודכן לאחרונה - 2014-09-19 02:57:24

מסתורי כביסה הם בין המקומות שיונים הכי אוהבים. אתה צריך להתקין דוקרנים על המעקות או להתקין רשת פלסטיק לחיפוי המרפסת. קרא עוד על הרחקת יונים - http://metaknim.com/index.php?n=4577


עודכן לאחרונה - 2014-09-19 02:53:29

למה החלטת דווקא על פוליש אקרילי? את צריכה לעשות פוליש ווקס או קריסטל שיתן לרצפה שכבת ברק קריסטלי. צרי קשר וניתן לך הצעת מחיר טובה


עודכן לאחרונה - 2014-09-17 18:37:01

יש פה באתר מדריך מתאים בדיוק בשבילך - http://metaknim.com/index.php?n=3820