איך לנקות סלון מבד


סלון הינו פריט הנמצא בשימוש יומיומי ודורש תחזוקה. כאשר מדובר בסלון מבד, מלאכת הניקיון היא לעתים קשה יותר.

אחד החסרונות הגדולים של ספות בד על פני ספות מעור הוא ניקוי הספה. מכיוון שספות מבד סופגות אליהן נוזלים ולכלוך, להבדיל מספות עור שניתן לנקות את הלכלוך בקלות ע"י ניגוב במטלית. 

ראשית לפני תחילת המלאכה, רצוי לבדוק אם ישנם הוראות יצרן לניקוי הספה שלכם. מכיוון, שישנם ספות שניקוי לא ע"פ הוראות היצרן עלול להרוס אותם. 

ישנם שני סוגים עיקריים של לכלוך ,לכלוך מוצק וכתמים נקודתיים.

לכלוך מוצק

מכיוון שאנו משתמשים בספות באופן יום יומי לעתים הן צוברות לכלוך מוצק, לכלוך זה אינו מתפרק במים כמו חול, שערות, אבק, שאריות אוכל וכו'. אופן הטיפול בלכלוך הינו שאיבה באמצעות שואב אבק את כל הספה ופינותיה.

כתמים נקודתיים

כתמים נקודתיים מתחלקים לשני משפחות, כתמי מים וכתמי שמן.

כתמי מים נוצרים בד"כ מדברים נוזליים שאנו שותים כאשר אנו יושבים בסלון כמו קפה, תה, קולה וכו'. ניתן לנקות כתמים על בסיס מים עם תמיסה של מים וסבון כלים, לטפוח על הכתם עד להסרתו, ואז לייבש .

 כתמי שמן לעומת זאת הם כתמים מעט יותר עקשניים שנוצרים משמן של אוכל, שמן מנועים וכו'. כתמים אלו ניתן לנקות עם תמיסה של מים וחומץ.

ניקח ליטר מים עם חצי כוס חומץ נערבב היטב נספיג את הכתם בתמיסה שהכנו, משפשפים בעדינות במרשת בעלת סיבים עדינים, מניחים להתייבש.

לפני תחילת הניקיון רצוי לבדוק במקום את השפעת תמיסות הניקוי על הסלון שלכם בחתיכה קטנה ממנו, אם התמיסה אינה פוגעת בסלון המשיכו לנקות.

 

 
עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2016-03-21 09:53:34

היי! אני יודע שכבר עבר ראש השנה אבל אני רוצה להמליץ לך חברת שירות פולישת גם אני עבדתי איתם.http://polish-hamavrik.co.il/פוליש-לרצפה


עודכן לאחרונה - 2014-09-21 08:10:56

אני חושבת שצריך לגרד את הצבע עם שפכטל, לשייף ולצבוע מחדש.. לא חייב להחליף שלהבניות אם הן תקינות..


עודכן לאחרונה - 2014-09-19 02:57:24

מסתורי כביסה הם בין המקומות שיונים הכי אוהבים. אתה צריך להתקין דוקרנים על המעקות או להתקין רשת פלסטיק לחיפוי המרפסת. קרא עוד על הרחקת יונים - http://metaknim.com/index.php?n=4577


עודכן לאחרונה - 2014-09-19 02:53:29

למה החלטת דווקא על פוליש אקרילי? את צריכה לעשות פוליש ווקס או קריסטל שיתן לרצפה שכבת ברק קריסטלי. צרי קשר וניתן לך הצעת מחיר טובה


עודכן לאחרונה - 2014-09-17 18:37:01

יש פה באתר מדריך מתאים בדיוק בשבילך - http://metaknim.com/index.php?n=3820