איך לנקות כלים ידנית


אם אין ברשותכם מדיח כלים, אתם בטח יודעים שנגזר עליכם לרחוץ את הכלים שלכם בצורה ידנית. בואו ללמוד כיצד עושים זאת בצורה הטובה ביותר ותזכו בכלים נקיים כמו חדשים!

לפני הכל-מומלץ להיעזר בכפפות שאינן מחליקות. השתמשו בשני חלקיו של הכיור (אם יש) או הכינו לעצמכם שתי גיגיות - שני הצדדים או שתי הגיגיות יהיו מלאים במים חמים ובאחד מהצדדים/אחת הגיגיות נוסיף גם סבון כלים.

להלן סדר שטיפת הכלים:

ראשית נתחיל עם כלי הזכוכית, זאת מפני שכרגע המים נקיים ואין בהם שמן. נכניס את כלי הזכוכית למים החמים עם הסבון ונשטוף באמצעות מברשת. לאחר מכן נשרה במים החמים בלי הסבון. הפעולה של ניקיון הכלים במים חמים עם סבון באמצעות מברשת נקראת פוליש (לכלי מטבח).

כאשר הם נשטפו במים חמים והורד מהם הסבון אפשר לשים אותם בצד לייבוש.

לאחר מכן נעבור לסכו"ם. את הסכינים נשטוף בנפרד בסבון ומברשת ונעביר למים חמים בלי סבון. לאחר מכן נבצע את כל יתר הסכו"ם באותה צורה. לאחר מכן ניתן להעביר לייבוש.

לאחר מכן נעבור לכלי הקרמיקה. אפשר להשרות אותם במים עם הסבון. שוטפים אותם בסבון עם מברשת מכל צדדיהם. אם יש כתמים שנדבקו לכלי נעזרים בסקוטץ' חזק ומשפשפים. לאחר מכן מעבירים למים בלי סבון ולאחר מכן לייבוש.

אחרי הקרמיקה ניתן לעבור לציוד האפייה. לעיתים נדבקת אליהם אבקת אפייה, קמח וכו'. מבצעים בהם ניקיון עם מברשת בסבון ולאחר מכן מנקים במים בלי סבון ומייבשים.

את אותן פעולות ניתן לבצע גם באביזרי מטבח אחרים כמו מספריים.  

כעת נעבור לכלים שאליהם נדבק שומן. לדוגמא-מרית. את המרית נשטוף במים החמים עם הסבון ונשפשף באמצעות המברשת בחוזקה ע"מ להוציא את השמן. משם למים הנקיים ואז לייבוש. שימו לב שאתם מנקים גם את הידית ולא רק את המשטח של המרית.

הכלים האחרונים שאותם ננקה הם הסירים והמחבתות. המברשת עוזרת מאוד להוציא את הכתמים השומניים מהסירים והמחבתות לכן מומלץ להשקיע בניקיון שלהם במים החמים עם הסבון. כאשר הסרתם את הכתמים מעבירים למים הנקיים ואז לייבוש.

מומלץ לתת לכלים להתייבש באוורור אך אם אתם ממהרים - השתמשו במטלית נקייה ע"מ לייבש אותם. הכלים מתקבלים בצורה נקייה ומבריקה.

;

 
עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2016-03-21 09:53:34

היי! אני יודע שכבר עבר ראש השנה אבל אני רוצה להמליץ לך חברת שירות פולישת גם אני עבדתי איתם.http://polish-hamavrik.co.il/פוליש-לרצפה


עודכן לאחרונה - 2014-09-21 08:10:56

אני חושבת שצריך לגרד את הצבע עם שפכטל, לשייף ולצבוע מחדש.. לא חייב להחליף שלהבניות אם הן תקינות..


עודכן לאחרונה - 2014-09-19 02:57:24

מסתורי כביסה הם בין המקומות שיונים הכי אוהבים. אתה צריך להתקין דוקרנים על המעקות או להתקין רשת פלסטיק לחיפוי המרפסת. קרא עוד על הרחקת יונים - http://metaknim.com/index.php?n=4577


עודכן לאחרונה - 2014-09-19 02:53:29

למה החלטת דווקא על פוליש אקרילי? את צריכה לעשות פוליש ווקס או קריסטל שיתן לרצפה שכבת ברק קריסטלי. צרי קשר וניתן לך הצעת מחיר טובה


עודכן לאחרונה - 2014-09-17 18:37:01

יש פה באתר מדריך מתאים בדיוק בשבילך - http://metaknim.com/index.php?n=3820


אולי יעניין אותך גם נקיון המטבח