איך לנקות מנדפים


מנדפים הם למעשה קולטי אדים משודרגים, אשר בנוסף לקליטת האדים גם שואבים את האדים אל מחוץ לבית. את המנדפים מתקינים מעל הכיריים, כך שהמנדף למעשה סופח וסופג גם את השומן שבסביבת העבודה. חשוב מאוד להקפיד לנקות את המנדפים שלכם ע"מ לאפשר לכם לעבוד במטבח נקי ונעים.

מלבד הצורך שלנו בסביבת עבודה נקייה ומסודרת, ניקיון שוטף ויסודי של מנדף המטבח שלנו הוא קריטי גם לבטחונינו האישי. הזנחה של מכשור הנידוף יכול להוביל לנזילה של השומן אשר נדבק לדפנות המנדף ובמצבים קיצוניים גם לשריפה.

אז איך ננקה את המנדפים שלנו? המנדף יכול להיות עשוי מחומרים שונים, כגון פלדת אל חלד, פלסטיק בלתי דליק, נירוסטה וכדומה, אשר מצריכים ניקיון של חלודה. בתוך המנדף קיימות תעלות אוורור ומסננים אשר דורשים ניקיון שוטף.

ניקיון המנדף הוא קצר ואפקטיבי. 

תחילה יש לדחוף את המסננים החיצוניים כלפי פנים ובכך לשחרר אותם ולהוציא אותם. את אותם מסננים אפשר להכניס למדיח ולנקות שם. אם אין ברשותכם מדיח, ניתן פשוט להשרות מעט ולקרצף בעזרת חומר רגיל לניקוי כלים.

לאחר מכן נסיר את מגש השמן שנמצא מאחור. את המגש משרים ומנקים וכאשר בטוחים שהוא יבש שוב - רק אז מתקינים בחזרה. יש לנקות אותו אחת לשנה לפחות.

כאשר הסרנו את מגש השמן והמסננים החיצוניים, בודקים ומנקים את להבי המפוח שנמצאים בתקרת המנדף.

באמצעות מברגה משחררים את השלד החיצוני של המפוחים. לאחר שתפרקו אותם, תגלו שקיימת רכזת אשר גם אותה צריך להבריג כלפי חוץ. כאשר מוציאים את הרכזת ניתן להוציא גם את להבי המפוח. 

את להבי המפוח ניתן להכניס ישירות למדיח וכאמור אם אין מדיח בסביבה-משרים אותם עם נוזל לניקוי כלים.

כאשר כל החלקים נקיים ויבשים, ניתן להחזירם למקומם ולהחזיר את המנדף לשימוש.

 
עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2016-03-21 09:53:34

היי! אני יודע שכבר עבר ראש השנה אבל אני רוצה להמליץ לך חברת שירות פולישת גם אני עבדתי איתם.http://polish-hamavrik.co.il/פוליש-לרצפה


עודכן לאחרונה - 2014-09-21 08:10:56

אני חושבת שצריך לגרד את הצבע עם שפכטל, לשייף ולצבוע מחדש.. לא חייב להחליף שלהבניות אם הן תקינות..


עודכן לאחרונה - 2014-09-19 02:57:24

מסתורי כביסה הם בין המקומות שיונים הכי אוהבים. אתה צריך להתקין דוקרנים על המעקות או להתקין רשת פלסטיק לחיפוי המרפסת. קרא עוד על הרחקת יונים - http://metaknim.com/index.php?n=4577


עודכן לאחרונה - 2014-09-19 02:53:29

למה החלטת דווקא על פוליש אקרילי? את צריכה לעשות פוליש ווקס או קריסטל שיתן לרצפה שכבת ברק קריסטלי. צרי קשר וניתן לך הצעת מחיר טובה


עודכן לאחרונה - 2014-09-17 18:37:01

יש פה באתר מדריך מתאים בדיוק בשבילך - http://metaknim.com/index.php?n=3820


אולי יעניין אותך גם נקיון המטבח