חידוש פרגולה


פרגולה איכותית נשמרת לאורך שנים במידה והיא מתוחזקת כראוי ועוברת חידוש אחת לכמה שנים.
חידוש פרגולה יכול להיעשות באמצעות צביעת העץ, שימונו בשמנים יעודיים או  ע"י ליטוש ושיוף.

פרגולות אינן דורשת תחזוקה שוטפת רבה. בשונה ממשטחי דק, שאותם יש לתחזק באופן די שוטף (יש לבצע ניקוי למשטחי דק באופן יסודי ולחדש את הצבע שלהם אחת לשנה).
לפרגולות לעומת זאת, רצוי לחדש את הצבע מידי כמה שנים במקרה של דהייה.
ניתן גם לשייף ולשמן את העץ בחומרים המיועדים לכך, דבר שישמור על הפרגולה לתקופה ארוכה יותר בצורה אסתטית ונעימה. רצוי שלא להשתמש בלכה אשר רגישה לפגעי מזג האויר ומתקלפת תוך זמן קצר, מה שמביא לתחזוקה אינטנסיבית יותר מהנדרש בדרך כלל.

קיימים בשוק מספר סוגי צבע המתאימים באופן מושלם לצביעת פרגולות, בהתאם לסוג העץ בפרגולה. ישנם גוונים רבים השומרים על הטקסטורה המקורית של העץ.

כאשר ניגשים לחדש פרגולה ישנה, מומלץ להשתמש בצבע המקורי של הפרגולה וחשוב מאוד לשייף את הצבע הישן במקומות העיקריים בהם נפגעה הפרגולה וכן צבע דהוי, סדקים שנוצרו עקב חשיפה ממושכת לשמש וכדומה.

כמובן שחשוב לשים לב למזיקים ולריקבון. רצוי לבחור עץ אשר עבר חיטוי טרם בניית הפרגולה. עץ אשר עבר חיטוי כראוי ימנע ריקבון ויגן בצורה הטובה ביותר מפני מזיקים ופגעי מזג האויר.

לקריאה נוספת: איך לחדש דק.

 
עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2016-03-21 09:53:34

היי! אני יודע שכבר עבר ראש השנה אבל אני רוצה להמליץ לך חברת שירות פולישת גם אני עבדתי איתם.http://polish-hamavrik.co.il/פוליש-לרצפה


עודכן לאחרונה - 2014-09-21 08:10:56

אני חושבת שצריך לגרד את הצבע עם שפכטל, לשייף ולצבוע מחדש.. לא חייב להחליף שלהבניות אם הן תקינות..


עודכן לאחרונה - 2014-09-19 02:57:24

מסתורי כביסה הם בין המקומות שיונים הכי אוהבים. אתה צריך להתקין דוקרנים על המעקות או להתקין רשת פלסטיק לחיפוי המרפסת. קרא עוד על הרחקת יונים - http://metaknim.com/index.php?n=4577


עודכן לאחרונה - 2014-09-19 02:53:29

למה החלטת דווקא על פוליש אקרילי? את צריכה לעשות פוליש ווקס או קריסטל שיתן לרצפה שכבת ברק קריסטלי. צרי קשר וניתן לך הצעת מחיר טובה


עודכן לאחרונה - 2014-09-17 18:37:01

יש פה באתר מדריך מתאים בדיוק בשבילך - http://metaknim.com/index.php?n=3820


אולי יעניין אותך גם