איך לנקות משטח דק


בין אם אתם רוצים להסיר אבק או כל לכלוך אחר מהדק ובין אם אתם מעוניינים להכין את הדק לפני חידוש, שימוש במכונת שטיפה בלחץ מים גבוה הוא הפתרון המושלם לביצוע עבודה זו.
ניקוי הדק אחת לתקופה ישאיר דק נקי בעל מראה חדש וישמור על ערך ההשקעה.

במשך השנים הדק חשוף לפגעי מזג האוויר ועם הזמן ייסדק, יתעקם ויאבד מצבעו אם לא יתוחזק כנדרש. אך גם אם מדובר בדק ישן אשר לא נוקה במשך שנים, אין צורך בבניית דק חדש. באמצעות תחזוקה שוטפת נכונה מעתה ואילך, הדק יחזיק עוד שנים רבות.

הכלים והחומרים הדרושים לניקוי דקים

  • כפפות
  • משקפי מגן
  • מטאטא כביש
  • חומר ניקוי - בשוק קיימים מגוון מוצרים לניקוי דקים. חשוב לבחור בחומר המתאים לסוג  הדק הספיציפי שלכם וחשוב לקרוא היטב את ההוראות לפני השימוש. כדאי ומומלץ כמובן לבחור בחומר אשר ידידותי לסביבה ואינו עלול לפגוע בצמחיה או בחיות המחמד שלכם.
  • מכונת שטיפה בלחץ (גרניק) - ניתן להשתמש גם במטאטא, אך הדבר כמובן קשה ומעייף יותר וייקח יותר זמן.
  • קדימה לעבודה

תהליך ניקוי הדק

דבר ראשון, יש לפנות את כל הרהיטים והחפצים מן הדק כך שניתן יהיה לנקות את כל האזור ובקלות. לאחר מכן, נבצע טאטוא ראשוני של אבק ולכלוך גדול.

לאחר מכן נשפוך את חומר הניקוי על הדק, (יש למהול במים בכמויות לפח הוראות היצרן) ובאמצעות מטאטא כביש נשפשף היטב ונחדיר את החומר אל משטח העץ.
כעת נחכה כ- 10-15 דקות וניתן לחומר הפעיל לעבוד.
מה שעכשיו נשאר לעשות זה פשוט לשטוף את החומר בעזרת מכונת השטיפה.

ניקוי דקים מומלץ לבצע אחת לשנה או אפילו אחת לחצי שנה, תלוי במצבו של משטח הדק ואחת לכמה שנים יש לבצע גם חידוש דק (תלוי בסוג העץ ואיכותו וברמת הטיפול השוטף שהענקנו לו).

 
עדכונים מהפורומים
עודכן לאחרונה - 2016-03-21 09:53:34

היי! אני יודע שכבר עבר ראש השנה אבל אני רוצה להמליץ לך חברת שירות פולישת גם אני עבדתי איתם.http://polish-hamavrik.co.il/פוליש-לרצפה


עודכן לאחרונה - 2014-09-21 08:10:56

אני חושבת שצריך לגרד את הצבע עם שפכטל, לשייף ולצבוע מחדש.. לא חייב להחליף שלהבניות אם הן תקינות..


עודכן לאחרונה - 2014-09-19 02:57:24

מסתורי כביסה הם בין המקומות שיונים הכי אוהבים. אתה צריך להתקין דוקרנים על המעקות או להתקין רשת פלסטיק לחיפוי המרפסת. קרא עוד על הרחקת יונים - http://metaknim.com/index.php?n=4577


עודכן לאחרונה - 2014-09-19 02:53:29

למה החלטת דווקא על פוליש אקרילי? את צריכה לעשות פוליש ווקס או קריסטל שיתן לרצפה שכבת ברק קריסטלי. צרי קשר וניתן לך הצעת מחיר טובה


עודכן לאחרונה - 2014-09-17 18:37:01

יש פה באתר מדריך מתאים בדיוק בשבילך - http://metaknim.com/index.php?n=3820


אולי יעניין אותך גם